Kadzidłowo

Kadzidłowo – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie piaskim, w gminie Ruciane-Nida. Leży około 9 km (6 mil) na północny-zachód od Ruciane-Nida, 24 km (15 mil) na północny zachód od Pisza i 66 km (41 mil) na wschód od stolicy regionu Olsztyna.

Przed 1945 r. Obszar ten stanowił część Niemiec (Prusy Wschodnie).

Wieś liczy 20 mieszkańców.

Kadzidłowo

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Duży parking, mała opłata za wstęp i torby z ciętym warzywem i owocami do karmienia zwierząt. Bardzo pouczająca para godzin, aby usłyszeć o zwierzętach typowych dla tego regionu Europy – wilki, zagrożone gatunki, takie jak ryś, łoś i zwyczajne.

Chodzisz po zwierzętach i widzisz zupełnie nieoczekiwanych i bardzo rzadkich mieszkańców – jak rys i zbik. Dziecięcy osioł i małe puchaczki były dla nas prawdziwymi gwiazdami. Wspaniale jest widzieć, że większość zwierząt powraca na wolność po tym, jak odzyskają zdrowie.

Miejsce robi wrażenie, ponieważ te same zwierzęta są wolne i mogą chodzić z tobą, ale są pewne rzeczy, które mogą sprawić, że wizyta nie będzie tak interesująca dla dorosłych (dla dzieci, myślę, że będzie imponująca w każdej sytuacji).
Więc o czym pomyśleć przed pójściem:
1. Musisz iść tam z przewodnikiem. Trasa jest dostępna tylko w języku polskim (przynajmniej jeśli przyjeżdżasz bez zorganizowanej grupy).
2. Duże grupy i jeśli rozumiesz, możesz nie słyszeć.
3. Jeśli masz problemy z wspinaniem się po drabinie (osoby starsze, jedna osoba z małymi dziećmi), będziesz miał problem, ponieważ musisz wspiąć się kilka razy
4. odległość nie jest krótka, ale dla mnie to nie był problem.
Ogólne miejsce zrobi wrażenie na dzieciach, ale samo miejsce musi uporządkować to miejsce lepiej, np. ptaki mają naprawdę bardzo mało miejsca.
Różnorodność zwierząt nie jest duża.