Mamerki

Położenie geograficzne

Mamerki położony jest na zachodnim brzegu jeziora ściany (polski Jezioro Mamry) w północno-wschodniej prowincji Mazur. Do powiatowego miasta Węgorzewo (Angerburg) jest siedem kilometrów w kierunku północno-wschodnim.

Historia

W 1874 r. Założono las leśny należący do lasu Steinorter. Mała powierzchnia domu las był od początku w Gutsbezirk i późniejszej społeczności wiejskiej Pristanien (1938-1945 Paßdorf, polski Przystań) Incorporated, który należał do Angerburg okręgu w dzielnicy Gumbinnen pruska prowincja Prus Wschodnich.

W wojnie wywołanej Mauerwald 1945 przyszedł z południowych Prus Wschodnich do Polski i otrzymał polską formę nazwą „Mamerki”. To miejsce jest już osadzony w społeczności wiejskiej i miejskiej w Węgorzewie Węgorzewo powiatu w województwie warmińsko-mazurskim.

Kanał Mazurski

Położony na północ od obszaru leśnego domu oddziałów Kanał Mazurski (Polski Kanał Mazurski) od Mauersee północno-zachodnim, a kończy na terytorium rosyjskim dzisiaj na Drużba (niemiecki Allenburg) w rzece wszystko (rosyjski Lawa).

Kwatera Wehrmachtu

Zachód od Forsthaus Mauerwald siedziba dowództwa armii znajdował się od 1941 do 1944 roku w odległości zaniechanej do Wilczego Szańca koło Kętrzyna (polski Kętrzyn).

Kościół
Leśniczy Mauerwald była parafia w kamieniu Protestant Church Aniołów w prowincji kościelnej Prus Wschodnich pruski Unii kościołów i Kościoła katolickiego do Dobrego Pasterza w Angerburg w diecezji warmińskiej przed 1945th Obecny Mamerki jest częścią Kościoła Ewangelickiego w Węgorzewie, córka kościoła Giżycko (Giżycko) w diecezji Mazur Ewangelicko Augsburskiego w Polsce i katolickiej parafii w diecezji Węgielsztyn Ełk (Lyck) Kościoła katolickiego w Polsce.

Mamerki

Ruch drogowy
Mamerki jest dostępny z drodze lokalnej DW 650 w kierunku południowym od drogi bocznego wykonuje powyższe Przystań (Pristanien Paßdorf, 1938/45) zgodnie Kamionek Wielki (ceg Steinort) i dalej do Radziejach (Rose ogrodowa). Najbliższą stacją kolejową jest Przystań – ale już nieregularnie obsługiwana – linia kolejowa Kętrzyn-Węgorzewo (Rastenburg-Angerburg).